Biskop Kari Mangrud reagerer sterkt på erklæringen om kjønns- og seksualitetsmangfold

Kari Mangrud Alvsvåg er biskop i Borg i Den norske kirke og skriver følgende på Facebook som en reaksjon på erklæringen fra flere kirkesamfunn om kjønns- og seksualitetsmangfold:

Kirken og den enkelte kristnes oppgave kan ikke være å gjøre menneskers liv og erfaringer små og usynlige.
Min støtte går til alle som kjenner at erklæringen fra 31 kirker/organisasjoner rammer deres identitet, kjærlighet og tro.
Den norske kirkes rom for LHBT+ -identitet har heldigvis tatt store steg fremover de senere årene, og jeg vil fortsette med å arbeide for at alle mennesker skal oppleve at de er skapt i Guds bilde og har den samme ukrenkelige verdi.

#duerikkealene #merhimmelpåjord Skeivt kristent nettverk Den norske kirke i Borg

Bildet viser en kirke i det fjerne, veien frem til kirken er malt med transflaggets og regnbueflaggets farger🏳️‍⚧️🏳️‍🌈

Dele
E-post
Facebook
Twitter
LinkedIn
Bli med i diskusjonen
Flere

Aktuelle nyheter

Foto: Kindred in chaos bokcover

Kindred in chaos

Hva innebærer det at skeiv teori skal være normgivende for samfunnet? Det er mange som har vært opptatt religionsfriheten og barnas interesser. Men det er